Hadise'nin Klibine RTÜK'ten Ceza

'Melek' adlı parçanın klibi, "geleneksel aile yapısının yozlaşmasına sebep olabilecek" nitelikte görüntüler içerdiği gerekçesiyle uyarı cezası aldı.

Hadise'nin Klibine RTÜK'ten Ceza


Hadise'nin 'Melek' adlı parçası için çekilen klip nedeniyle ceza verdi. Klipte, evli bir çiftin birbirini aldatma görüntüleri yer alıyordu.

KLİP 1 EYLÜL'DE YAYINLANMIŞTI

Uydudan yayın yapan Mercek TV adlı kanalda 1 Eylül günü Hadise'nin 'Melek' adlı parçasına ait klip yayınlandı. RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi raporunda, şu görüşler yer aldı:

CİNSELLİK ÖN PLANDA

"Klibin başında eşiyle evde tartışan kadın, bir barda gördüğü erkekle yakınlaşmaktadır. Kadının erkekle sokakta başlayan öpüşmesi yatakta devam etmektedir. Birbirlerine sarılmaları, öpüşmeleri, kamera açısının erkeğin pantolonunu çıkarma görüntüsüne odaklanması, cinsel ilişkiyi resmetmektedir. Kendi evinde karısını başka bir erkekle yakalayan eş de, tepki olarak başka bir kadını yatak odasına çağırmaktadır."

ALDATMA DOĞAL BİR DAVRANIŞ GİBİ

RTÜK üyeleri de "Klipte aldatma doğal bir davranış gibi gösterilmeye çalışılmakta, karı-koca karşılıklı olarak birbirini aldatmaktadır. Bu görüntüler geleneksel aile yapımızın yozlaşmasına sebep olabilecek niteliktedir." görüşünde birleşti. Mercek TV'ye, "Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verme" gerekçesiyle uyarı cezası verildi.
sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads